Şehiriçi Nakliyat Hizmeti Nasıl Yapılır? 5 Adımda Güvenilir Nakliyat Firması Nasıl Belirlenir?

Nilüfer evden eve nakliyat

Bursa Şehiriçi nakliyat hizmeti yani evden eve nakliyat hayatımızın her noktasına ihtiyaç duyduğumuz bir sektör olarak karşımızı çıkıyor. Evimizi, ofisimizi veya oyun alanlarımızı taşımak zorunda kalıyoruz. Bu taşınma işlemleri oldukça meşakkatli işler olduğu için de profesyonel destek almak kaçınılmaz oluyor.

Taşınma işleri hem güç hem ekipman hem de tecrübe gerektiren bir işlemdir. Büyük ve ağır malzemeleri yerinden oynatabilmek ve taşıyabilmek için yeteri güce sahip olunması gerekmektedir. Eşyaları kaldıracak güce sahip olsanız bile bu eşyaları yeni adresinize taşıyabilmek için uygun araca sahip olmanız gerekmektedir. Eşyaları taşıyacak güce ve araca sahip olsanız bile bu eşyaları kırmadan, çizmeden, güvenli şekilde taşıyabilmeniz için gerekli olan tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yeni adresinize taşındığınızda kullanacak eşyanız kalmayabilir.

Eşyalar bir ailenin veya iş yerinin en önemli parçalarıdır. Bazı eşyaların maddi değeri kadar manevi değeri de vardır. Bu nedenle eşyaların zarar görmemesi ve güvenli şekilde taşınması oldukça önemlidir. Güvenilir taşımacılık için de sektörde faaliyet gösteren, şehiriçi nakliyat hizmeti sağlayan firmaları araştırmak gerekmektedir. En uygun firma ile anlaştıktan sonra eşyalarınızı gönül rahatlığı ile taşıyabilirsiniz.

Şehiriçi Nakliyat Nasıl Yapılır?

Nakliye işlemleri öncesi, iş anı ve sonrası ile tam bir bütünlük içinde yürütülmelidir. Nakliyeye hazırlık, nakliye sırasında düzen ve nakliye sonrası yerleştirme işlemleri önceden planlanmaları ve organize edilmelidir. Bu şekilde yapıldığı takdirde nakliye sırasında herhangi bir sürpriz ile karşılaşmak oldukça düşük olur. Eşyalarınız zarar görmeden kısa sürede yeni yerlerine taşınmış olur.

Nakliye öncesinde yapılacak hazırlıkların en başında taşınacak olan eşyaların listesinin çıkarılması gelmektedir. Kırılacak eşyalar, ağır eşyalar, önemli parçalar tek tek tespit edilmelidir. Bu tespit sayesinde eşyalarınızın güvenliği için gerekli tedbirler alınacaktır. Ağır eşyaların taşınması için gerekli olan malzemeler ve güçler ayarlanacaktır.

Kırılgan eşyaların taşıma sırasında zarar görmemesi için paketlenmesi ve itina ile gazete veya kağıt parçalarına sarılması gerekmektedir. Daha da önemli parçaları havalı poşetler ile destekleyerek tüm güvenliği alınmalıdır. Taşınma sırasında oluşabilecek kazalara karşın eşyalarınızı mutlaka koruma altına almalısınız.

Bir bütün olarak götürülmesi zor olan eşyaların demonte edilmesi gerekmektedir. Elbise dolapları, masalar, vitrinler parça parça taşınmalı ve götürüldüğü yerde tekrardan monte edilmelidir. Bu sayede hem güçten hem de yerden tasarruf edilmiş olacaktır. Ağır eşyanın yükü hafifletildiği için de taşıması daha kolay hale gelecektir.

Eşyalar taşınırken uygun araçla götürülmesi oldukça uygundur. Kapalı araç tercihi yağmurlu ve rüzgarlı havalarda daha uygun olacaktır. Şehiriçi nakliyat sırasında beklenmedik bir yağış olursa eşyalarımızı korumuş oluruz. Aracın büyüklüğünü eşyalara göre belirlenmelidir. Çok büyük eşyalar taşınacak ise o eşyaları taşıyabilecek büyüklükte bir araç ayarlanmalıdır.

Tüm eşyalar paketlenerek güvenliği sağlandıktan sonra teker teker araca yüklenmelidir. Araç yüklemesi sırasında ağır eşyalar ve kırılacak eşyalar birbirinden ayrı tutularak yerleştirilmelidir. Ayrıca eşyalar güçlü halat ve iplerle sabitlenmelidir. Bu önlem kasislerden geçişlerde ve bozuk yollarda eşyaların sallanarak kırılmasını engelleyecektir.

5 Adımda Şehiriçi Nakliyat Firması Nasıl Seçilir?

Yukarıda anlattığımız üzere taşınma işlemi oldukça zor ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bahsettiğimiz şekilde bir taşınma işleminin altından tek başınıza kalkmanız oldukça güçtür. Eşyaları toparlamak, güvenliğini sağlamak, uygun aracı bulmak, taşımak ve yerleştirmek için büyük bir emek ve vakit gerekmektedir.

İnsanları bu büyük yükten kurtarmak için nakliye sektörü ortaya çıkmıştır. Sektörde birçok nakliye firması bulunmaktadır. Fakat bu firmalar arasında hem cebinize uygunu bulmak hem de güvenilir olanı bulmak oldukça önemlidir. İşinde uzman olmayan, referansları sağlam olmayan firmalar ile çalışmak eşyalarınıza zarar verecektir.

Güvenli bir nakliye için firma seçimi yaparken şu özelliklere dikkat etmek gerekir.

1- Kurumsal Kimliği Bulunmalıdır

Kurumsal firmalar ile iş yaptığınız takdirde muhatap bulmanız ve sorunlarınızı çözüme kavuşturmanız daha kolay olacaktır. Kurumsal firmalardan alacağınız faturalar sayesinde kendinizi ve harcamalarınızı güvence altına almış olacaksınız.

Kurumsal bir kimliği olan nakliye firmaları eşyalarınızı sigortalamaktadır. Bu sigorta sayesinde eşyalarınız ve maddi zararlarınız güvence altına alınmaktadır. Taşıma sırasında beklenmedik bir zarar ortaya çıktığı takdirde sigorta tarafından sizlere zararınız ödenmektedir.

2- Araç Filosu Geniş Olmalıdır

Nakliye sektöründe her türden eşyanın nakliyesi yapılabilir. Taşınması kolay eşyaların nakliyesi yapılabileceği gibi devasa ve ağır eşyaların da nakliyesi yapılabilir. Bu nedenle her eşyaya göre uygun aracı bulunan firmaları tercih etmeniz uygun olacaktır.

İstanbul gibi büyük şehirlerde binalar yüksek ve dar sokaklarda inşa edilmektedir. Apartman içi eşya taşımak için uygun olmadığı için pencereden taşıma işlemi yapmak gerekebilir. Bunun için de asansörlü nakliye hizmeti veren firmalar yardımınıza koşmaktadır. Şehiriçi nakliyat yaptırmak istediğinizde asansörlü aracı olan firmalardan yardım almanız önerilir.

3- Tecrübeli Kadroya Sahip Olmalıdır

Eşya taşıma işlemi dışarıdan görüldüğü gibi kolay değildir. Her işte olduğu gibi nakliye işinde de teknik ve tecrübe oldukça önemlidir. Teknik ve tecrübe sayesinde eşyalar daha hızlı ve güvenilir şekilde taşınmaktadır. Bu nedenle personel bakımından yeterli firmaları tespit etmeniz önemlidir. Personel eksikliği yaşayan firmalar sizlere istediğiniz kalitede hizmet veremeyecektir.

Bursa Evden Eve Nakliyat Fiyat Teklifi almak için bize ulaşın

4- Güçlü Referansa Sahip Olmalıdır

Sektörde birçok firmanın bulunduğunu ifade etmiştik. Bu kadar fazla firma arasında güvenilir ve kaliteli hizmet vereni bulmak pek kolay değildir. Bu nedenle referansı güçlü olan firmalara yönelmeniz önerilir. Bir firmadan hizmet alan kişilerle konuşarak size en uygun ve güvenilir şehiriçi nakliyat firmasını bulabilirsiniz.

5- Uygun Fiyatlı Olmalıdır

Her işte olduğu gibi nakliye işinde de öncelikli olarak ekonominizi düşünmeniz gerekir. Cebinizi yakacak pahalı ve kalitesiz hizmetler almak yerine size daha uygun teklifler sunan ve güvenilir firmalarla çalışmanız faydalı olacaktır.

WhatsApp