Hangi Mevsimde Ev Taşımak Daha İyi

bursada mevsimler ev taşıma

Dış değişkenler, hava koşulları, mevsim ne olursa olsun taşınmak kolay bir süreç değildir. Yine de bazı durumlarda, farklı mevsimler ve koşullar süreç üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Şu mevsimde taşınmak en iyisidir diyemeyiz, ancak dört mevsimin her biri ile ilişkili bazı artıları, eksileri ve akılda tutulması gereken bazı koşulları vardır.

Kışın Taşınmak

Kış mevsimi, insanların soğuk veya buzlu koşullarla uğraşmak istememelerinden dolayı taşınma konusunda en az rağbet gören mevsimdir. Sonbahar mevsiminde olduğu gibi kışın da daha az insan ev değiştirdiği için evden eve nakliyat firmalarının hizmet fiyatları daha makul olabilir.

kışın ev taşıma

Hava koşulları önemli bir dezavantajdır. Bursa şehri kış aylarında oldukça soğuk olabilir. Son yıllarda küresel ısınma nedeniyle kar yağışı pek sık görülmüyor, ama yine de belli olmaz. Geçmişte Bursa’ya 1 metre kar yağdığı yıllar olmuştur.

Kışın ev değiştiriyorsanız taşınacağınız evin doğalgaz ve elektrik bağlantılarını önceden ayarlamış olmanız gerekir. Birkaç gece soğuk bir evde uyumak sıkıntılı olabilir. Taşınmadan önce elektrik, su, doğal gaz nakil işlemlerinizi yaptırmış ve aktif hale getirmiş olmalısınız.

 


Yazın Taşınmak

Yazın bir ev bulmak ve taşımaka başka bir mevsime göre daha kolay olabilir. Yaz ayları hareketlidir, genellikle kiralık veya satılık daha fazla ev vardır. Yeni evinizi ararken yazın daha fazla seçenek bulabilirsiniz.  Çocuklarınız varsa, yazın ev taşımak daha iyi olabilir. Okulların tatil olduğu dönemde taşınmak çocuklar için en iyisidir.

yazın ev taşıma

Yazın taşınmanın olumsuz yanlarından biri hava sıcaklığıdır. Güneşli yaz günlerinde hareketli bir taşınma günü biraz terletebilir. Bursa’ya taşınıyorsanız, yazların daha sıcak olduğunu hatırlamakta fayda var. Özellikle ülke dışından taşınıyorsanız, Bursa’yı çok sıcak bir olarak düşünmeyebilirsiniz. Ama Bursa yazları oldukça sıcak bir şehirdir.

Yine de üzülmeyin, Uludağ’ımız var, sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenler Uludağ’ın serin ormanlarına ulaşmaları yarım saat sürer.

 


Sonbaharda Taşınmak

Sonbaharın hareketliliği yaz mevsimine benzer, ancak birçok insan bu ılık mevsimde ev değiştirmeye başlar. Sonbaharda ev bulmanız yaz aylarına göre biraz daha zor olabilir, buna karşılık daha az taşınma gerçekleştiğinden evden eve nakliyat firmalarıyla pazarlık şansınız artabilir.

sonbahar evden eve nakliyat

Sonbaharda taşınmanın olumsuz yönü yağmurlar ve Bursa’nın meşhur Lodos rüzgarlarıdır. Sonbahar ve yüksek yağışlar belirgin bir artış gösterir. Asansörlü ev taşıma firmasıyla anlaştıysanız rüzgarlı bir günde asansör kurmak riskli olacağından taşıma süreciniz ertelenebilir.

Sonbaharda ev taşımanın bir diğer dezavantajı, okul döneminin başlamasıdır. Yeni bir okul yılının başlarında yer değiştirmek, özellikle çocuklarınızın okulu da değişiyorsa onlar için sıkıntılı bir süreç olabilir.


Baharda Taşınmak

İlkbahar yaz kadar yoğun değildir, ancak hala birçok insanın ev değiştirmek için tercih ettiği mevsimdir. Bahar aylarında ev taşımak daha iyi hava koşullarında ev değiştirmek demektir. Ev kiraları yaz aylarına göre biraz daha avantajlı olabilir.

bahar evden eve nakliyat

Bahar aylarında Bursa’nın havasına güven olmaz, özellikle sert lodos rüzgarlarına karşı meteorolojiyi takip etmek gerekir. Bahar aylarında taşınmak çocuklar için de okulları nedeniyle zor bir süreç olabilir. Sömestri tatiline denk getirebilirseniz çocuklar için daha iyidir.

Mevsim ne olursa olsun, Bursa Ulaş Nakliyat güvenle taşınabilmeniz için asansörlü ve sigortalı taşıma seçenekleri ile size en uygun teklifi sunacaktır. Ev değiştirme planınızı için bizi arayın.

WhatsApp