Evden Taşıma Sırasında Hasar Görmesi Muhtemel Eşyalar

Evden Taşıma Sırasında Hasar Görmesi Muhtemel Eşyalar 1

Bazı eşyaların hareket halindeyken diğerlerine göre hasar görme olasılığı daha yüksektir. İşte eve taşınma sırasında zarar görme olasılığı yüksek eşyalar ve bu tür hasarların nasıl önleneceği.

Bardaklar

Bardaklar kırılabilirler listesinin en başındadır, hasarları şu yollarla önlemek oldukça kolaydır:

 1. Doğru kutuyu kullanmak. Ek koruma için kalın, darbede deforme olmayacak karton kutular kullanın.
 2. Her bir bardağı yatay olarak ambalaj kağıdına yerleştirin ve köşeden başlayarak bardağı sarın, kağıdın kenarlarını bardağın içine sokun. Bardak camının kalınlığına bağlı olarak, bu işlem ek kağıt kullanarak tekrarlanmalıdır. Yeterince sarıldıktan sonra, ambalajı açarken camın ambalaj kağıdıyla dışarı fırlamasını önlemek için paketi bantlayın, bu özellikle küçük bardaklar için önemlidir.
 3. Kutunun altını gazete kağıdı ile tamponlayın.
 4. Sarılı bardakları dikey olarak kutuya tek kat halinde yerleştirin. İlk katmanı tamamladıktan sonra, bir kat ambalaj kağıdı ekleyin. Kutunuz dolana kadar bu katmanları tekrarlayın, kalan boş alanı doldurmak için buruşuk ambalaj kağıdı veya gazet kullanın.

Tabaklar

Kutuların boş kısmını amabalaş kağıdı veya gazete kağıdı ile doldurmazsanız kırılacak eşyalarınız evinizi taşırken risk altındadır. Yine, her bir tabağı kağıda sarıp etiketleyin ve yastıklı kutuya dikey olarak yerleştirerek muhtemel hasarların önüne geçebilirsiniz.

Resim Çerçeveleri ve Aynalar

Cam çerçeveler ve aynalar sıklıkla zarar görür çünkü hareketli kutular yetersiz şekilde tamponlanır ve kutu üstünde boşluklar kalır. Bu öğelerin zarar görmesini önlemek için:

 1. Özel resim kutusu kullanın.
 2. Kutunun altını buruşuk kağıtlarla hizalayın.
 3. Resminizi kutuya yerleştirin ve kutunun önünü, arkasını, yanlarını ve üstünü kağıt veya balonlu ambalajla doldurun, hiçbir yerde boşluk bırakmayın.

Abajurlar

Büyük ebatta ve garip şekilli abajurların paketlenmesi zor olabilir. Ev taşırken düzgün bir şekilde paketlenmedikçe, kolayca yırtılabilir veya kırılabilir.

 1. Her abajur için ayrı kutu kullanın.
 2. Her bir abajuru balonlu naylona sarın ve tamamen kaplayın.
 3. Abajuruniç boşluğunu ambalaj kağıdı ile doldurun (gazete kağıdı leke yapabilir).
 4. Kutuyu buruşuk ambalaj kağıdıyla yastıklayın, abajuru içine yerleştirin ve kaymasını önlemek için buruşuk kağıtla sabitleyin.
 5. Abajurun üstüne hiçbir şey koymayın.

Ev Taşırken Paketleme

Kutuları çok ağır yapmamak önemlidir, çünkü aşırı ağırlık her zaman kaza riski taşır. Bardak tabak gibi ağır eşyalarınızı koyduğunuz kutuların diplerin çıkmasını önlemek  iyice bantlayın. Bundan da iyisi profesyonel bir evden eve nakliyat paketleyicisidir. Evden eve nakliyat personeli sizin için eşyalarınızın güvenli ve emniyetli bir şekilde paketleyebilir.

WhatsApp