Evden Eve Taşınmanızı Kolaylaştıracak Taşıma ve Paketleme İpuçları

Evden Eve Taşınmanızı Kolaylaştıracak Taşıma ve Paketleme İpuçları 1

Yeni eviniz hayırlı olsun! İTaşınmanızı çok basit hale getirecek taşıma ve paketleme ipucundan oluşan bu yazımız işinizi kolaylaştıracaktır.

Evinizden ne kadar çok kullanılmayan ve gereksiz eşya çıkarırsanız, o kadar az eşyayı toplamanız ve organize etmeniz gerekecek. Eşyalarınıza karşı acımasız olun. Sevimli olduğunu düşündüğünüz ama dört aydır giymediğiniz montunuzu bağış yapın. Doğru düzgün çalışmayan kahve makinenizi çöpe atın. Taşınmadan önce temizleme yapmak, tüm paketleme işleminizin verimliliği ve kolaylığı üzerinde en büyük etkiye sahip olacaktır.

Eşyalarınızı kategorilere ayırın ve ona göre düzenleyin, odaya göre değil. Kategorinin yalnızca paketleme süreci için geçerli olduğunu, paketin açılması için geçerli olmadığını unutmayın. Tüm kıyafetlerinizi tek bir yerde toplayana kadar her elbise dolabını, kirli çamaşır sepetini ve çamaşır odasını tarayın. Aynı şeyi kitaplar, ayakkabılar, önemli kağıtlar ve benzerleri şeyler için de yapın.

Muhtemelen artık kullanmak istemediğiniz, ancak karşılığında biraz para almayı çok isteyeceğiniz birkaç eşyanız var. Durum buysa, bu eşyaları bir kenara koyun ve nerede satabileceğinizi belirleyin. LetGo’yu duymuşsunuzdur, deneyin.

Profesyonel Evden eve taşıma şirketi ararken Google, çok sayıda seçenekle karşılacaksınız. Evden eve nakliyat şirketi taşınmanızı kolaylaştırabileceği gibi sizi hayal kırıklığına da uğratabilir. Müşteri hizmetlerine sahip saygın bir şirket bulmak için önceden ne kadar çok çaba harcarsanız, taşınma gününde o kadar az uğraşırsınız. Sadece bir kamyonete sahip olup evden eve nakliyat şirketi olduğunu iddia eden çok fazla insan var. Şirketin hizmet listesini, para iadesi veya hasar politikalarını da okuduğunuzdan emin olun.

Ev taşıma şirketinizi en az bir ay önceden kiralayın. Esnek bir programınız varsa, olası taşınma tarihleri arasında randevu almak için ayın en ucuz zamanını bulmaya çalışın. Evden eve nakliyat şirketleri hafta sonları yoğundur, bu nedenle taşınmanızı hafta içine planlayabilirseniz önemli bir indirim alabilirsiniz.

WhatsApp