Evden Eve Taşınmak İçin Sebepler

Evden Eve Taşınmak İçin Sebepler 1

İyi bir nedeniniz olmadan zor, önemli ve hayatınızı değiştirecek bir şey yapmazsınız. Büyük bir karar aldığınızda, zaman, çaba, riskler çeşitli rahatsızlıklar, tamamlanmasıyla ilgili maliyet ve zorluklara değeceğinden emin olmak istersiniz. Evinizi taşımak için seçeneklerinizi araştırmalı ve yaşamdaki bir sonraki adımınız hakkında önemli bir karar vermeden önce gerekli tüm bilgilere sahip olmalısınız.

Evinizi taşımayı düşünüyorsanız, bu değişimin zor, önemli ve yaşamı değiştiren birşey olduğunu bilmelisiniz, çünkü yeni bir yerde yeni bir hayata başlamak için çok iyi bir motivasyona sahip olursunuz.

Aynı şey, hayallerinin peşinde ya da daha iyi bir yaşam arayışında dünyanın dört bir yanına taşınan milyonlarca ev eşyası taşıma şirketi için de geçerli. Her insanın taşınmak ve yeniden başlamak için kendine özgü sağlam nedenleri var.

İnsanlar neden bir yerden başka bir yere taşınır? Ne arıyorlar? Neden kaçıyorlar? Neyi başarmayı umuyorlar? Taşınmanın en yaygın nedenleri arasında yer değiştirme teşvikiniz mi var?

Evle İlgili Taşınma Nedenleri

Yeni eve taşınan insanların yaklaşık yarısı, eski evleri artık ihtiyaçlarına ve / veya tercihlerine uymadığı için bunu yapıyor. Evin Çok Küçük olması, daha fazla alana ihtiyaç duyulması, taşınmanın arkasındaki ana itici nedenlerden biridir. Daha fazla yaşam alanı olan daha büyük bir eve yükseltmenin birçok farklı durumda bir zorunluluk haline gelebileceği düşünüldüğünde, bu oldukça mantıklı.

Aile büyüdüğünde ve eski ev yeni doğan ve büyüyen her çocukla daha da küçülmeye başlar. Çocuklar kendi ayrı odalarına ihtiyaç duyacak kadar büyüdüklerinde, ev, içinde nefes alma alanı kalmayacak kadar eşyalarla dolu olduğunda, insanlar daha fazla kazanmaya başladığında ve yaşam tarzlarına daha iyi uyacak daha geniş bir ev alabildiklerinde, çalışmak veya dinlenmek için fazladan odaya ihtiyaç duyduğunda evlerini taşırlar.

Kendinizi banyo yapmak için çok uzun süre sırada beklerken bulursanız veya biraz huzur ve sessizliğe ihtiyaç duyduğunuzda dinlenecek bir yer bulamazsanız, bahçecilik becerilerinizi denemek veya tüm arkadaşlarınızı davet edebilmek istiyorsanız ve arka bahçede mangal yapmak istiyorsanız komşulardan sıkıldıysanız, evinizde depolama alanı yoksa veya eşyalarla doluysa, en iyi ve tek seçeneğiniz daha büyük bir eve taşınmaktır.

Çok fazla gereksiz yere sahip oldukları için yeni eve taşınanların sayısı, yeterli alana sahip olmadıkları için taşınanların sayısından çok az değildir. İnsanlar şu durumlarda daha küçük bir eve taşınmayı seçer:

Eviniz, yetişkin çocuklarınız yuvadan uçup kendi hayatlarına başladıkları için artık çok boş gelebilir.

Yetişkin çocuklar uzaklaşır ve büyük aile evi aniden boş bir anılar labirenti gibi hissettirmeye başlar, amaç ve neşeden yoksundur.

Artık büyük bir ev veya apartman dairesinin konut masraflarını (kira, aylık faturalar, bakım masrafları vb.) karşılanamıyordur ve artık kocaman bir evle ilgilenecek enerjileri olmayabilir.

Giderleri azaltarak biraz para biriktirmek evi taşımanın bir başka önemli nedenidir. Daha ucuz bir bölgedeki yeni bir eve veya aynı şehirde daha kolay uygun fiyatlı bir eve taşınarak tasarruf edilebilir. Örneğin Bursa’nın Yıldırım ilçesinde, Nilüfer İlçesinden daha ucuza oturabilirsiniz.

Henüz istikrarlı bir iş bulamamış, bir aile kurmamış veya nerede yaşamak istediklerine karar vermemiş gençlerin yanı sıra geçici barınma yerlerine ihtiyacı olan kişiler için kiralık bir mülkte yaşamak en iyi seçenek olsa da, herkes ev sahibi olmak ister. Ev sahipliği çok sayıda sorumlulukla birlikte gelir, ancak aynı zamanda birçok harika fırsat da sağlar.

Hayallerinizdeki eve taşınmak

Hayallerinizin evini satın alma şansı, her zaman istediğiniz yaşam tarzının tadını çıkarma özgürlüğü, daha fazla gönül rahatlığıdır. Bu nedenle, insanlar hayata yerleşip kendi evlerini veya dairelerini satın almaya yetecek kadar para biriktirdiklerinde, genellikle uygun yeni bir ev aramaya başlarlar ve ihtiyaçlarına, tercihlerine uygun bir yer bulur bulmaz son kiralanan mülklerinden ayrılırlar. Ev sahibi olmak evden taşınmanın en önemli nedenlerinden biridir.

Daha iyi bir eve geçiş, yeni bir bina, modaya uygun bir tasarım, kullanışlı bir yerleşim düzeni, modern bir dekor, gelişmiş ev sistemleri, çekici özellikler, gibi mevcut yaşam alanlarından tamamen memnun olmayan insanlar için en önemli hedeflerden biridir.

Daha iyi bölgeye taşınmak

Daha iyi ve daha rahat bir ev için çok çalışırlar ve ihtiyatlı bir şekilde harcarlar. Parasını karşıladıklarında, hayallerindeki eve veya apartman dairesine taşınırlar ve kendileri için her zaman istedikleri hayatı kurarlar.

Evin kendisiyle ilgili bir sorun olmasa bile, insanlar daha iyi bir mahallede olduğu için başka bir eve taşınabilirler. Daha güvenli, daha yeşil, daha dost canlısı, daha müreffeh semtler de oturmak için başka bir mahalleye taşınmak isteyebilir.

Pek çok insan, daha iyi altyapıya, bol yerel olanaklara, kaliteli tıbbi bakıma eğitim kurumlarına, dinlenme merkezlerine, eğlence mekanlarına daha kolay erişim için vlerini taşıyabilir.

Güvenli, aile odaklı ortam.

Aileler genellikle daha güvenli, daha sakin, daha iyi bakımlı, bol yeşil alan, oyun alanları, hobi kulüpleri olan mahallelere taşınmayı seçerler, böylece küçük çocuklarının refahını ve kendi huzurlarını ve keyifli yaşamlarını devam ettirirler.

Komşularla kötü ilişkiler

Yan dairedeki insanlarla sık sık sorun ve çatışmalar yaşamak, başka bir yere taşınmak için yeterince iyi bir neden olabilir. Komşularınıza güvenememek veya rahatsız hissetmek, kolayca göz ardı edilemeyecek ciddi konulardır. Oraya yerleştiğiniz zamandan beri çevrenizde ciddi olumsuz değişiklikler olmuş olabilir, Suç oranı son birkaç yılda önemli ölçüde artmış olabilir, bölge ekonomik veya sosyal olarak kötüleşmiş olabilir, trafik daha da kötüleşmiş olabilir, yeşil alanlar üzerine bina inşa edilmiş olabilir, gibi

Bu tür yaşam koşullarını dayanılmaz bulabilir ve yaşam tarzınıza ve tercihlerinize daha iyi uyan başka bir eve taşınmaya karar verebilirsiniz.

WhatsApp