Banyoda Duvar Kağıdı Kullanılır mı?

vursa evden eve nakliyat

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanılır Mı?

Duvar kâğıtları son dönemde dekorasyonun en önemli malzemelerinden biri haline geldi. Gerek kullanım kolaylığı ve estetik görünümü, gerekse maliyetin düşük olması duvar kâğıdının evlerde daha çok kullanılmasına neden oldu. Peki, banyoda duvar kâğıdı kullanılır mı? Sonuçta banyo nemli bir ortam.

Gelişen teknolojiden dekorasyon malzemeleri de nasibini aldı ve duvar kâğıtlarını banyoda kullanılabilir hale getirdi. Duvar kâğıdının banyoda kullanmanın faydaları neler? Öncelikle banyo evin diğer odalarına göre daha küçük. Böyle olunca ev için seçilen duvar kâğıdının sağlamlık ve görünüm olarak test edilecek en güzel yer.

Banyoda hangi desenler kullanılabilir? Başta söylediğimiz gibi, teknolojik gelişme bu alanda sınırsız imkânlar sunuyor. Artık sadece desenli veya çiçekli duvar kâğıdı kullanmak zorunda değiliz. Orman desenlerinden, dünya haritasına kadar pek çok model var. Seçenek çok.

Son dönemlerde dokulu duvar kâğıtları dikkat çekiyor. Bu tür duvar kâğıtları kullanıldığında duvar cilasız ahşap ya da tuğla etkisi veren bir görünüme kavuşabiliyor. Hatta üzerinde pırıl pırıl bir kumsalın olduğu duvar kâğıdını, banyonuzda uygulamanız mümkün.

Banyoda duvar kâğıdı kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle su tutmaması ve suyu geçirmemesi önemli. Kolay temizlenebilmeli ve bakteri barındırmamalı. Bu açıdan bakıldığında Vinil duvar kâğıtları banyo için ideal. Eğer aldığınız duvar kâğıdı banyo için üretilmemişse, üzerine iki kat şeffaf akrilik vernik sürerek, nemden korunma özelliği kazandırılabilir.

Her şeyden önemlisi banyo çok iyi havalandırılmalı. Eğer banyoda duvar kâğıdı kullanımı konusunda tereddütleriniz varsa, musluk lavabo ve duş teknesi çevresinde yerden belirli bir yüksekliğe kadar seramik ile kaplayabilirsiniz.

WhatsApp