Asansörlü Taşımacılık

Asansörlü Taşımacılık 1

İnsan gücüne nazaran teknolojik aletler ve araçlar büyük kolaylık sağlamaktadır. Asansörlü nakliyat temeli sanayi devrimine dayanmaktadır. Sanayinin gelişmesiyle birlikte vinç türü araçlar da üretilmeye başlandı ve yük taşıma işlemi daha da kolaylaştı. İş gücü artık zamana yetişemez oldu ve taşıma işlemlerinde makinelerin önemi artmaya başladı.

Nakliye hizmetlerinde de yakın zamana kadar iş gücü önemliydi. Ev taşımada ve ofis taşıma iş gücü tercih ediliyordu. Zamanın hızlanması ve ekonominin pratik çözümlere ihtiyaç duyması taşımada problem oluşturdu. Evden eve nakliyat hizmetini hızlandıran ve farklı bir sektör haline getiren asansörlü nakliyat araçları, iş gücü ihtiyacını minimum seviyeye düşürdü. Asansörlü özelliğe sahip bu araçlarla ev veya ofis taşıma işlemi çok kolaylaştı.

Nakliye Sektöründe Asansörlü Araçlar

Asansörlü Taşımacılık 2Nakliyeciliğin en önemli konularından biri olan asansörlü nakliyat işlemleri bu sektörde büyük kolaylık sağlamıştır. Nakliye dünyasında devrim yapan asansörlü araçlar, eşya taşıma işlemini de kolaylaştırmıştır. Firmamızın nakliye hizmetini de aynı şekilde asansörlü araçlar büyük kolaylık sağlamıştır.

Eşyaların seri bir şekilde yüklenmesinde önemli rol oynayan asansörlü araçlar her türlü eşyanın kolay bir şekilde taşınmasında kolaylık sağlamıştır. Eşya taşımada pratik çözüm sunan asansörlü özelliğe sahip olan bu araçlar ağır olan eşyaların zaman kaybetmeden güvenli bir şekilde indirilmesini sağlar. Asansörlü araçlar eşyaları yüksek katlardan indirebildiği gibi yüksek katlara kolaylıkla çıkarabilir. Eşya indirme ve eşya teslimat işlemlerinde güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Firmamızın filosunda görev yapan asansörlü nakliyat araçları, her türlü eşya taşıma işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ofis taşıma, evden eve nakliyat, fabrika taşıma, fuar taşıma ve benzeri birçok alanda bu araç etkili sonuç vermektedir.

Asansörlü Nakliyat Firmaları

Asansörlü Taşımacılık 3Sıradan ve modası geçmiş asansörlü araçlarla eşyaların taşınması işlemi eşyaların zarar görmesine neden olur. Bakımsız asansörlü araçlar yarı yolda bırakır ve taşıma işlemini gerçekleştiremez. Bakımlı ve modern yük araçları kadar modern asansörlü araçlar da bu sektörde önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir.

Nakliyeciliğin önemli konularından biri olan eşyaların güvenli bir şekilde taşınması işlemi firmamızın uzman olduğu bir konudur. Bu kategoride modern asansörlü araçlarla çalışan firmaların tercih edilmesi müşterinin menfaatinedir. Asansörlü nakliyat araçlarımız her zaman için bakımlıdır ve güven vermektedir. Kısa sürede eşyaların yerine ulaştırılması işleminde ekibimiz 7/24 çözüm üretmektedir.

Günümüz iş dünyası 24 saate yayıldı ve artık zaman yetersiz hale geldi. İş dünyasının bu keşmekeşi  pratik evden eve nakliyat seçeneklerine olan ihtiyacı artırdı. Taşınmak için hafta sonunu tercih eden iş dünyası kısa sürede güvenli taşıma yapan firmaları tercih etmektedir. Ev, ofis, fuar ve fabrika taşıma hizmeti için asansörlü nakliye seçenekleri en iyi seçenek haline geldi.

Asansörlü Nakliyat Fiyatları

Asansörlü Taşımacılık 4Nakliye hizmetinde fiyat konusu her zaman için merak konusu olmuştur. Müşterilerimiz kaliteli aynı zamanda ekonomik asansörlü taşıma hizmeti talep etmektedir. Asansörlü nakliyat ekibimiz bu talepleri yerinde değerlendirerek ekonomik olmakla birlikte kaliteli nakliye çözümleri sunmaktadır. Asansörlü taşıma, nakliye hizmetinde farklı fiyatlandırılmaktadır ve farklı değerlendirilmektedir. Fiyat listemiz piyasanın isteklerine uygun şekilde şekillenmektedir ve en iyi rakamlar yansıtılmaktadır.

Asansörlü yük taşıma hizmetlerinde aracın masrafları firmamıza aittir. Aracın periyodik bakımı, şoför maaşı, yıllık vergisi, zorunlu sigortası ve benzeri masraflar şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. Araç filomuzda bulunan bütün asansörlü araçlar her zaman göreve hazır bir şekilde beklemektedir. Araç filomuzda bulunan araçların yazlık ve kışlık bakımı yapılmaktadır. Sanayi bakımı düzenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Zamanında teslimat seçenekleriyle eşya taşıma işlemini güncel yöntemlerle gerçekleştiren firmamız, istediğiniz zaman asansörlü nakliyat çözümleri sunmaktadır.

Asansörlü Taşıma Hizmetimizin Ayrıntıları

Asansörlü Taşımacılık 5Yaz aylarının sıcak günlerinde ve kış aylarının soğuk günlerinde aynı performansı sergileyen ekibimiz her türlü eşyayı taşıyabilmektedir. Asansörlü taşıma işleminin en önemli konusu araç için yeterli boşluğun olmasıdır. Eğer asansörlü araç için evin veya ofisin önünde boşluk yok ise bu durumda aracı kullanmak imkansızdır. Eşya indirme işlemi için pencere, balkon veya teras gibi yerlerin genişliği de önemlidir. Balkon, teras ve çatı gibi girişlerden eşya indirme konusunda uzman ekibimiz, eşyaların yerinde inceleyerek analiz işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eşyaların yerinde incelenmesi işleminde elemanlarımız oldukça başarılıdır. Asansörlü aracın yeri de ekspertiz işlemleri esnasında gerçekleştirilmektedir. Asansör nakliyat elemanlarımız park, bahçe, sokak ve cadde boşluklarını inceledikten sonra bu boşluklara bakan pencere, teras ve balkon gibi yerleri de incelemektedir. Eşyaların kolaylıkla indirilebileceği pencere veya balkon tespit edildikten sonra indirme işlemi gerçekleşmektedir.

Asansörlü araç, kapalı kasa araçla yan yana olacak şekilde park edilmektedir. Yukarıdan asansörle inen eşyalar kolaylıkla kapalı kasa araca nakledilebilmektedir.  Bu şekilde zaman kaybı minimum seviyeye düşmektedir.

Asansörlü özelliğe sahip aracın kurulumu da şu şekildedir:

1- Aracın yeri tespit edildikten sonra ekspertiz elemanlarımız eşya taşıma işlemi için en uygun tarihi belirlemektedir.

2- Sözleşmede belirtilen tarihte asansörlü araçla kapalı kasası olan yük aracımız uygun pozisyonda park edilmektedir.

3- Yük kamyonu üzerine monte edilen asansör sistemi raylı özelliklere sahiptir. Asansörlü nakliyat aracın rayları pencerenin alt kısmına kadar uzayabilmektedir. Asansörlü araçlarda ray uzunluğu farklıdır.

4- Tren raylarına benzeyen raylar pencerenin alt kısmına ulaşır. Bu raylar üzerinde hareket eden yük kabini 400-450 kg kaldırma kapasitesine sahiptir. Ayrıca bu raylar üzerinde kabin rahatlıkla hareket edebilmektedir. Kabin yere paralel yukarı çıkar ve yere paralel bir şekilde aşağı iner. Kabinde yer alan emniyet sistemi eşyanın güvenli taşınması için özel imal edilmiştir.

Asansörlü Taşımacılık 6Araç kurulumunun ardından yukarıdaki elemanlar kabine eşyayı yerleştirir. Kabin aşağı indiğinde aşağıdaki eleman da eşyaları yük aracına yükler. Bu şekilde bütün eşyalar seri bir şekilde yük aracına yüklenmiş olur.

Asansörlü Nakliye Aracı Hangi İşlerde Kullanılır?

Asansörlü özelliğe sahip bu aracın özelliğini anlattık. Firmamız ofis, ev, fabrika, fuar ve benzeri birçok kategoride yük taşıma işlemini asansörlü nakliyat aracıyla gerçekleştirir. Asansörlü araçla indirme işleminde önemli olan konu yükün kabine sığması ve en az 400 kilo olmasıdır. Asansörlü aracın taşıma kapasitesini aşan yükler başka yöntemlerle yük aracına yüklenir.

Güncel nakliye hizmeti sunan şirketimiz hızlı ve etkili nakliye çözümleri için asansörlü özelliğe sahip araçla kısa sürede eşya yükleme çözümleri sunmaktadır. Eşyaların pratik bir şekilde yüklenmesi konusunda asansörlü sisteme sahip bu araçlar büyük kolaylık sağlamaktadır. İş dünyasında ve sosyal hayatta zaman kaybına tahammül kalmamıştır. Bu nedenle asansörlü nakliye hizmetine olan ihtiyaç artmaktadır.

Asansörlü Nakliye Hizmeti Nasıl Talep Edilir?

Nakliyeciliğin ilerlemesinde önemli rol oynayan bu araçlar, zamandan kazandıran ekonomik bir seçenektir. Asansörlü nakliyat hizmetini talep etmek için yapmanız gereken müşteri hizmetlerimizi aramanız ve istediğiniz zamana randevu almanızdır. Elemanlarımız ilk aşamada evinize gelerek inceleme işlemi yapmaktadır.

Asansörlü nakliye hizmetini tercih eden kişi veya kurumlar aracın bakımı veya onarımı gibi konulardan sorumlu değildir. Firmamız aracı kullanan şoförden ve aracın genel bakımından sorumludur. Yakıt masrafı da kira bedelinin içerisindedir. Asansörlü nakliyat ücreti dışında ücret alınmamaktadır.

WhatsApp